AKTIVNÍ MONITORING

PRO PLOCHÉ STŘECHY

FLOscout - logo

I VAŠE STŘECHA MŮŽE BÝT CHYTRÁ

FLOscout - Monitoring plochých střech

PROČ FLOscout?

Díky naší každodenní práci a kontrolám mnoha tisíců plochých střech víme naprosto jistě, že ploché střechy jsou vystaveny vysokému zatížení, a tak roste i riziko jejich poškození. Na střechách se instaluje stále více konstrukcí a nástaveb, jako jsou fotovoltaické systémy nebo klimatizační jednotky a také se střechy během výstavby mnohdy stávají odkládacím prostorem pro stavební materiály.

Zároveň také spolu s nároky kladenými na plochou střechu rostou náklady na její výstavbu. Pro dosažení zdravé rovnováhy mezi náklady a přínosy je nezbytné usilovat o co nejdelší životnost budovy. Ochrana obvodového pláště budovy, a jedné z jejích nejvíce namáhaných součástí, ploché střechy, se proto stále více stává středem pozornosti projektantů a stavitelů.

Přitom platí následující: Čím později bude poškození v hydroizolaci rozpoznáno, tím větší budou následné náklady na opravy. Z tohoto důvodu je nezbytná co nejkratší doba odezvy prostřednictvím aktivního monitoringu se systémem včasného varování a následná rychlá reakce.

FLOscout - Chytrá střecha
FLOscout - Chytrá střecha - senzor

FLOscout MĚŘÍ

  • TEPLOTU

  • VLHKOST VZDUCHU

  • STOJÍCÍ VODU NA PAROZÁBRANĚ

CHYTRÁ PLOCHÁ STŘECHA

  • Rádiový senzorový systém založený na sítI NB-IoT

  • Dosah antény: min. 2,5 km – max. 100 km v závislosti na síti

FLOscout - Chytrá střecha