FLO Lokalizace netěsností s.r.o.

Náš firemní příběh.

Led 2022
FLOscout - Chytrá střecha FLO Lokalizace netěsností s.r.o.

Produkty pro ploché střechy

Nově začínáme v celé Evropě nabízet produkty, které přímo souvisejí s těsností plochých střech a s prodloužením jejich životnosti. Jedná se o aktivní monitoring FLOscout a speciální kontrolní vrstvu FLOsafe.

Lis 2021
Hledání netěsností pomocí zkoušky stopovým plynem.

Zkouška těsnosti stopovým plynem v Česku

Rozšiřujeme naše metody pro zkoušky těsnosti a lokalizaci netěsností i v Čechách. Nově naším zákazníkům nabízíme zkoušku stopovým plynem (SZ) i u nás.

Bře 2021

Pokrok ve vývoji našich metod

Zásadně jsme pokročili ve vývoji našich hlavních metod. Nyní si přístroje pro elektroimpulzní zkoušku vyrábíme sami (pod názvem FLO Systems EIZ 2.0) a společně s výrobcem do přístrojů jiskrové zkoušky necháváme nahrát nové standardy pro zkoumání střešních hydroizolací. V obou případech tak můžeme naším zákazníkům nabídnout mnohem vyšší úspěšnost, která je založená na našich mnohaletých zkušenostech.

Dub 2019

Změna jména německé firmy na FLO Systems GmbH

Naše prověřené služby doplňujeme nejmodernějšími řešeními v oblasti kontrolních a monitorovacích systémů. V průběhu tohoto dalšího vývoje jsme převedli naši německou firmu na FLO Systems GmbH. Název je částečně nový, avšak stále udržujeme obvyklou vysokou kvalitu.

Kvě 2018

Expanze: FLO v České republice

Nadále expandujeme. Tentokrát s naším partnerem Danem Lantou zakládáme v České republice firmu FLO Lokalizace netěsností s.r.o.. Společnost se nachází v blízkosti hlavního města Prahy a stará se o ploché střechy v České republice i na Slovensku. Nyní můžeme celé naše know-how využít i zde.

Bře 2017
Pro rychlou kontrolu stavu střešního pláště lze použít impedanční defektoskopii.

Měření vlhkosti neutronovou sondou

Od roku 2017 nasazujeme měření vlhkosti neutronovou sondou (NSZ). Díky této speciální technologii jsme schopni měřit vlhkost tepelné izolace ploché střechy, stejně jako i v jiných částech budovy, např. ve sklepích, stěnách nebo podlahách.

Tento způsob kontroly střešního pláště je velmi spolehlivý a je prováděn s velkým nasazením našich techniků.

Zář 2016

Expanze: Lokalizace netěsností ve Švýcarsku

Vzhledem k rostoucím poptávkám ze Švýcarska jsme v roce 2016 založili tamní pobočku. FLO Flachdach LeckOrtung GmbH se nachází v kantonu Nidwalden ve městě Wolfenschiessen.

Čvc 2014

Zkouška těsnosti stopovým plynem v Německu

Vzhledem k rostoucím požadavkům našich zákazníků můžeme nabídnout další měřicí techniky pro naše zkoušky těsnosti a lokalizaci netěsností. Od roku 2014 používáme zkoušku těsnosti stopovým plynem (SZ) v Německu.

Led 2011

První zaměstnanci

Firma FLO Flachdach LeckOrtung GbR roste. V roce 2011 byl zaměstnán první pracovník ve firmě. O 4 roky později se náš tým rozrostl na 10 osob. Mezitím provádíme lokalizace netěsností na plochých střechách v celém Německu. Jednotlivě vyjíždíme i za hranice, například až do Finska.

Bře 2006

Co znamená FLO?

Náš název „FLO“ vznikl z naší hlavní činnosti. Flachdach LeckOrtung v němčině znamená Lokalizace netěsností plochých střech.

Úno 2006

Založení firmy FLO Flachdach LeckOrtung GbR

Naše společnost byla založena u Bodamského jezera v únoru 2006 pod názvem FLO Flachdach Leckortung GbR. Naší první metodou byla elektroimpulzní zkouška (EIZ). O rok později se k ní přidala dýmová zkouška (DZ). Od začátku se staráme o potřeby našich zákazníků v celém jižním Německu.